Sunku patikėti, bet šiam kultiniu tapusiam žaidimui sukanka 10 metų. Jo sėkmė gūdžiais 2009-aisiais ne vieną gamer’į smarkiai nustebino. Kaip panašiu metu kaip ir puikia grafika pasižymėję Uncharted 2 ar Batman: Arkham Asylum pasirodęs žaidimas su retro grafika ir be jokio aiškaus tikslo sugebėjo tapti tokiu populiariu? Atsakymą dabar galite rasti patys. Žaisdami!

#1 Kūrėjų dovana

Taip, šiam žaviam žaidimui, kuris grąžino į madą netobulą pirmųjų kompiuterių grafiką, jau dešimtmetis. Minecraft tapo tikru pop kultūros fenomenu. Jis minėtas serialuose ir filmuose, tapo pagrindu daugybei memų ir netgi reklamos įrankiu. Tuo galėjome įsitikinti ir Lietuvoje, kai būrelio entuziastų sukurtas minecraft’inis Tesla fabrikas sulaukė net ir paties Elono Musko dėmesio. Jubiliejaus proga žaidimo savininkė Microsoft mums įteikė dovaną – galimybę tiesiog interneto naršyklėje žaisti vieną seniausių veikiančių Minecraft versijų.

 

#2 Kaip žaisti

Daugiau kalbėti, matyt, ir nėra apie ką. Metas žaisti. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai paspausti nuorodą ?? https://classic.minecraft.net. Jūs jau virtualiame Minecraft, kuriame galite daryti viską, ką tik sugalvoti:  kasinėti, statyti, dėlioti, stumdyti blokelius. Jus varžo tik jūsų pačių fantazijos ribos ir niekas daugiau. Tai jau nebe vien žaidimas, bet ir kelionė po dešimtmečio atsiminimus. Per visą šį laiką Minecraft tapo vieta, kuriama dalykai kuriami, tobulinami, perdaromi bei atnaujinami vėl ir vėl.

 

#3 O kas toliau ?

Vienas dešimtmetis – tai ne riba. Antrasis prasideda nuo žavėjimosi jau sukurtais dalykais ir nekantraus laukimo, kas nuostabaus dar bus sukurta. Pati Microsoft atsiminimais neapsiribojo ir žaidimo dešimtmečiui sukurtoje svetainėje pažadėjo, kad 2029 m. Minecraft bus išleistas Marse. Jei niekuomet nežaidėte, dabar ideali proga išmėginti ir įsitikinti, dėl ko čia tiek triukšmo. Tai paprasta, bet pilnai veikianti kūrybinė žaidimo versija. Vienintelis trūkumas – negalima išsaugoti savo kūrinių. Bet juk visada galima pasidaryti ekrano kopiją.